Archive for Listopad, 2012

Wypady ze znajomymi

To prawda, że o dobrej wycieczce wcale nie świadczy kierunek. Rzecz w tym, że możemy wyjechać do USA i nie bawić się tak wspaniale jak podczas wycieczki objazdowej, w której atrakcje wchodził lot balonem, spływ kajakowy, ognisko w lesie wraz z niesamowitą ekipą przyjaciół. Oferty last minute nie pozwalają zabierać ze sobą całych grup, ale jeśli się uda, możemy zabrać dwoje przyjaciół. Pamiętajmy, że na każdą wycieczkę zabierać należy tylko i wyłącznie sprawdzonych ludzi. Okazuje się, że nie każdy jest dobrym towarzyszem podróży. Niektórzy to malkontenci, inni nie podzielają samodzielnego planowania, jeszcze kolejni nie znoszą spędzać czasu na łonie natury. Ekipa nawet w wyciecze last minute musi być wyselekcjonowana. Uważajmy na umawianie się z uczestnikami takiej wycieczki. Może się okazać, że choć planujemy podczas dnia, który jest do naszej dyspozycji będziemy spędzać czas aktywnie, ale ci, którzy do nas dołączą będą woleli suto zakrapianą alkoholem imprezę. Może wyjść tak, że ulegając namowom spędzimy czas nieciekawie, dojdzie do konfliktu itd. Pamiętajmy, aby nie rezygnować z własnych planów. Oczywiście nie trzymajmy się sztywno grafika, ale warto mieć rękę na pulsie. Przygotowując się do wycieczki last minute nie zapominajmy o rozsądku i asertywności. Dzięki temu nie będziemy czuć zawodu.

Świat w promocji

Last minute to nic innego jak podróże w promocji. Nagle okazuje się, że na podróżach można oszczędzać nie tylko setki, ale i tysiące polskich złotych. Im dalej wyjeżdżamy tym więcej wydajemy. Ale oferty last minute również prezentują wtedy pokaźniejsze zniżki. Przykładowo na wycieczce do Egiptu kosztującej trzy tysiące złotych można zaoszczędzić w last minute choćby siedemset złotych, ale kiedy wybieramy się do Wenezueli i potencjalnie wycieczka kosztuje dziewięć tysięcy złotych, w last minute może kosztować siedem. Wiele zależy też od szczęścia. Bywa też, że choć wypatrujemy oferty last minute, to ta nie pojawia się w chwili, kiedy tego chcemy. Nie trzeba się denerwować i nie obierać sobie jednego kierunku. Rzecz w tym, że podróżnik jest w stanie cieszyć się każdym kierunkiem. Kiedy nie udało się trafić na ofertę do Paragwaju, w zastępstwie wybierzmy się do Chorwacji, a Paragwaj odstawmy na następny rok. Dzięki temu nasze oszczędności nie zostaną tak naruszone, zdążymy dozbierać brakującą kwotę i wyjedziemy innym razem. Dzięki last minute możemy promocyjnie zwiedzać świat, każdy jego zakątek. Pamiętajmy, że oferty biur to nie tylko wycieczki objazdowe, ale nieraz tylko przejazdy i noclegi, a całość planujemy sobie sami. Dzięki temu mamy większe możliwości. Dzięki Internetowi można samodzielnie wynająć przewodnika.

Dla osób spontanicznych

Trzeba przyznać, że nie każdy z nas jest w stanie zgodzić się na wzięcie udziały w podróży typu last minute. Wiele też zależy od tego czy owa oferta dotyczy wyjazdu na weekend, kilka dni czy też pare tygodni. Im więcej dni, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zdążymy się dobrze przygotować: weźmiemy za mało ubrań, niepełną ilość kosmetyków, leków itd. Jednak jeśli posiadamy co najmniej trzydzieści sześć godzin, możemy być pewni że z pomocą dodatkowej osoby: współtowarzysza podróży, mamy, bata, przyjaciółki uda się dobrze przygotować. W tym czasie kiedy bliska osoba będzie przygotowywać potrzebne do wyjazdy przedmioty i układać je na widoku, sporządzając listę, druga może wertować przewodniki i strony w Internecie. Następnie czas wybrać się na zakupy po rzeczy, których brakuje, dokończyć pakowanie i wszystko gotowe. Jeśli wycieczka jest długa i posiada dużo dni wolnych, na pewno uda nam się w parę godzin zaplanować ten czas z Internetem i książkowym przewodnikiem. Im krótszy wyjazd, tym łatwiejsze przygotowania. Pamiętajmy zatem, aby po prostu nie panikować. Choć faktycznie wycieczki tego typu są wycieczkami dla osób spontanicznych, żywiołowych, pożądających przygód. Nie można temu zaprzeczyć, bo osoby nie potrafiące działać w pospiechu na pewno sobie nie poradzą i nie ma się czemu dziwić.

Iście pełnowartościowa oferta

Jak najbardziej oferta last minute jest ofertą pełnowartościową. Niektórzy, kiedy zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem w ofertach last minute doszukują się oszustwa. Myślą, że być może wycieczka jest o wiele tańsza, ponieważ zostanie się zakwaterowanym w gorszym hotelu albo będziemy pozbawiani danej atrakcji. Tak się jednak nie dzieje. Musimy wiedzieć, że oferta last minute jest ofertą, która zawiera w sobie pełny plan wycieczki. Będziemy traktowani na równi z tymi, którzy zapłacili za wycieczkę pełną cenę. Dlaczego więc wycieczka last minute jest tańsza? Otóż jest to wycieczka, której termin realizacji się zbliża, a jednak wciąż są wolne miejsca. Lepiej jest zatem obniżyć cenę i znaleźć chętnych niż sprawić, aby miejsca się zmarnowały. Taka wycieczka może być nawet o połowę tańsza. W związku z tym naprawdę warto poczekać. Jednak możemy czasem się zawieźć, ponieważ wycieczka jednak może zostać wyprzedana. Jeśli okaże się, że podróż została mimo wszystko przeniesiona do oferty last minute, musimy wiedzieć, że głównie płacimy tym, że nie mogliśmy sobie planować wyjazdu przed długie tygodnie czy miesiące. Nieraz wycieczka ta może być realizowana już z dnia na dzień. Oczywiście może to być także tydzień lub kilkanaście dni, jednak wiele zależy od naszego szczęścia oraz losu. Korzystajmy mimo to.

Sposób na podróżowanie

Trzeba przyznać, że last minute może być sposobem na podróżowanie. Są osoby, które podróżują tylko i wyłącznie za pomocą takiej opcji. Przez rok oszczędzają pieniądze odkładając na konto bądź do skarbonki procent z comiesięcznej wypłaty. Następnie sprawdzają oferty, czy jest jakaś last minute, która mieści się w ich budżecie. Przede wszystkim takie oszczędzanie powinno zostać poparte sprawdzeniem jakie kierunki nas interesują: Polska, południe Europy, inne kontynenty. Następnie sprawdzamy oferty last minute ile wynoszą cenowo. Kiedy już wiemy ile powinniśmy uzbierać obliczamy sobie procent. Nie nastawiajmy się jednak na nic konkretnego. Wiedzmy, że podczas naszego urlopu może akurat nie być odpowiednich ofert, któreś kierunki mogą nas nie interesować. Są i tacy, którzy decydują się na cokolwiek, bo przecież wszędzie jest pięknie i tylko zły nastrój może zepsuć podróż. Wybierając dla siebie odpowiednie oferty, pamiętajmy że nie trzeba wyjeżdżać co rok. Jeśli nie możemy wyjeżdżać corocznie, oszczędzajmy tak, aby wyjechać co drugi lub co trzeci rok. Każdy z nas posiada inne standardy życia. Do niego dostosujemy w jakim tempie będziemy spełniać marzenia. Znajdźmy dla siebie złoty środek i pamiętajmy o tym, że istnieją oferty last minute, które umożliwiają podróżowanie wielu osobom, które sądziły, że nigdy nie będzie ich na to stać.

Oszczędzać na wyjazdach

Na podróżach jak najbardziej można oszczędzać. Jedni uważają, że skoro się oszczędza, to nie wydaje się pieniędzy na takie zachcianki jak podróże. Jeśli ktoś ma takie podejście, to proszę bardzo. Jednak jeśli ktoś marzy o podróżach i w jednym miejscu czuje się tak, jakby czuł, że życie ucieka mu przez palce, to ważne jest właśnie podróżowanie. Można jednak wydawać na te marzenia mniej. Przykładowo może mieliśmy odłożone na wycieczkę do Włoch około dwa tysiące złotych. Jednak oferta last minute pozwoli nam wydać jedynie tysiąc pięćset złotych. To co zaoszczędziliśmy możemy przeznaczyć już na kolejny wyjazd, na przykład na zimę w pięknych, polskich górach. Na wycieczkach możemy oszczędzać nawet połowę określonej kwoty. Wiele zależy od tego na co jesteśmy nastawieni. Jeśli na Europę, zaoszczędzimy około dwadzieścia pięć procent. Jednak pamiętajmy, że cena cenie nierówna. Przykładowo skoro wycieczka na Cypr kosztuje nas dwa tysiące złotych, to zaoszczędzimy mniej i wydamy mniej niż jakbyśmy lecieli do Tajlandii za chociażby siedem tysięcy złotych. Im więcej wydajemy, tym więcej oszczędzamy na last minute. Okazuje się, że lat minute do Tajlandii pozwoli nam wybrać się na jeszcze jedną wycieczkę tyle że do jednego z krajów Europejskich. Oczywiście podróżujemy tam, dokąd możemy sobie na to pozwolić.

Usługa biur podróży

Last minute to oferta, z której możemy skorzystać tylko w biurach podróży. Jednak podróże bywają przeróżne. Możemy zatem wybrać się w ostatniej chwili na szkołę przetrwania, spływ kajakowy czy wyprawę w skaliste góry. Oczywiście pod warunkiem, że mamy odpowiednią kondycję. W ofercie last minute biuro podróży może nam zaoferować wczasy w ciepłych krajach. Mogą to być także wycieczki objazdowe. Są to zarówno podróże na weekend jak i na trzy tygodnie. Mogą to być podróże życia na przykład do Indii lub do Chin, pełna smaków, zapachów, pięknych, egzotycznych pejzaży, ale również możemy zdecydować się na weekend w polskim gospodarstwie agroturystycznym: jeździć konno, pływać łodzią, wędkować, zrywać owoce z drzew. Wiele zależy od naszego budżetu oraz od naszych oczekiwań. Pamiętajmy, że oferty last minute są w stanie sprawić, że wiele zaoszczędzimy, lub wyjedziemy za taką kwotę, za którą wydawało nam się, że raczej nie uda się nigdzie wyjechać. Dobrze jest podróżować. Dzięki opcji last minute może to robić więcej osób, ponieważ finanse są główną przeszkodą w związku ze spełnianiem marzeń o podróżowaniu. Weźmy zatem pod uwagę to, aby po prostu znaleźć dla siebie odpowiedni fundusz. Możemy oszczędzać na wyjazd do Grecji przez dwa lata i skorzystać z oferty last minute, by mile się zaskoczyć. Inni zaś będą oszczędzać biorąc już pod uwagę ofertę last minute.

Planowanie ciekawych wakacji

Dla każdego z nas planowanie wakacji jest naprawdę ważne. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na to jak długi czas planowania nam wystarcza. Nieraz bywa i tak, że po prostu brakuje czasu na jakiekolwiek planowanie. Rzecz w tym, że być może nie wiemy kiedy zakończymy pracę, kiedy otrzymamy urlop, czy nasz wolny czas pokryje się z wolnym czasem drugiej połówki. Dlatego na szczęście istnieją wspaniałe oferty last minute. Są idealne dla tych, którzy własne wakacje potrafią zaplanować w kilka lub kilkanaście godzin. Poza tym taka oferta bywa tez miłą niespodzianką. Niektórzy zaś decydują się na takie oferty, gdyż jeśli wybiorą ofertę na kilka tygodni przed, po prostu nie sypiają po nocach i myśl o ciekawych wakacjach ich zbytnio rozprasza. Jest to zatem naprawdę bardzo ważne, aby zdecydować, czy last minute to oferta dla nas. Nieraz okazuje się, że trzeba decydować się na wycieczkę z dnia na dzień. Na pierwszy rzut oka nie ma czasu na pożyczanie walizki, kupowanie brakujących kosmetyków i szczegółowe planowanie trasy. Jednak nic bardziej mylnego. Wystarczy po prostu rozplanować sobie czas. Sporządzamy listę potrzebnych rzeczy i pakujemy je do walizki, którą może nam przywieźć brat, mama. Na pewno pomogą, gdy wiedzą, że się spieszymy. Potem udajemy się na zakupy. Podczas drogi do domu autobusem można czytać przewodnik. Resztę czasu mamy na planowanie dzięki sieci.

Plany na weekend

Nie trzeba spędzać kolejnego weekendu przed telewizorem czy też w klubie, wydając majątek na drinki. Możemy zaplanować dla siebie chociażby weekend w zupełnie innym miejscu. Może to być drugi koniec Polski, ale także Francja czy Czechy. Najważniejsze to znaleźć dla siebie odpowiedni cel zarówno pod względem finansowym, komfortowym jak i wypoczynkowym. Jest to naprawdę odpowiedni pomysł na to, by ciekawie spędzić czas. Nasze weekendy wcale nie muszą być nudne. Oczywiście nie sposób jest zaplanować sobie podróżniczo każdego weekendu, ale dobrze jest jednak móc czasem się oderwać podczas długiego majowego weekendu. Szukajmy ofert last minute. Mogą to być spływy kajakowe, szkoły przetrwania, objazdowe kursy fotografii. Możemy spędzić w ten sposób aktywnie czas. Takie oferty last minute są pożądane przez tych, którzy posiadają nadmiar energii lub dla tych, którzy zazwyczaj pracują jednie za biurkiem. Potrzebujemy aktywnego wypoczynku. Aktywnym wypoczynkiem będzie dla nas na pewno także wycieczka objazdowa. Pamiętajmy, aby z wycieczki zawsze wrócić stosunkowo wcześniej. Jeśli trwa dwa dni, wróćmy na kilka godzin przed niedzielnym wieczorem. Jeśli wybieramy się na długi weekend, wróćmy rankiem, bo inaczej nie zdążymy nabrać sił, które są niezbędne do skupienia się na pracy intelektualnej.

Wybór na wczasy

Każdy z nas chce spędzać wczasy w jak najciekawszy sposób. W związku z tym liczy się dla nas możliwie najlepsza oferta. Często jest to jak najbardziej opinia subiektywna. W związku z tym na pewno interesuje nas na przykład cena takich wczasów. Jak wiadomo można zarezerwować na przykład wycieczkę na kilka miesięcy przed, ale wiedzmy, że w tej samej cenie możemy wykupić niesamowitą wycieczkę last minute. Będzie ona przede wszystkim o wiele bardziej wartościową lub zaoszczędzimy na tej ofercie. Przykładowo wycieczka w normalnej cenie, która kosztuje około dwa tysiące złotych w ofercie last minute może nas wynieść o 25%, a nawet o 50% mniej. Wiele zależy od biura podróży oraz od czasu jaki pozostał do wycieczki. Nieraz może to być wycieczka, która ma miejsce za tydzień, a w innym przypadku może okazać się, że walizki muszą być spakowane wręcz na jutro. Na pewno wiemy czy jesteśmy osobami, które będą z tego zadowolone czy też nie. Niektórzy potrzebują więcej czasu na planowanie, pakowanie. Nie chcą też odebrać sobie radości długiego oczekiwania. Jednak nie każdy tego potrzebuje. Dla innych liczy się oszczędzanie, a także spontaniczność. W związku z tym bardzo dobrze zapatrują się na oferty last minute i chętnie z nich korzystają. Trzeba po prostu określić czy takie podróżowanie jest dla nas odpowiednie.