Dlaczego warto odwiedzić Koreę Południową?

Istnieje wiele powodów, aby wybrać się do Korei Południowej, mimo że pozostaje ona jednym z mniej znanych klejnotów Azji. To kraj, w którym starożytne tradycje łączą się z kosmopolitycznymi miastami w ciągłym ruchu. A spokój przyrody i krajobrazów sprawia, że Korea Południowa jest idealnym kierunkiem podróże.

Kultura i starożytne obyczaje

Korea Południowa ma ponad 5 tysięcy lat historii w swoich miastach, świątyniach, wioskach i górach. Jednym z najlepszych sposobów na dogłębne poznanie jej kultury jest wizyta w wiosce Jeonju, do której można dotrzeć w półtorej godziny pociągiem ze stolicy – Seulu. Jest to jedno z najbardziej tradycyjnych miejsc do odwiedzenia, zachowujące około 800 hanoków, największą liczbę w kraju. Hanoki to typowe koreańskie drewniane domy, które nadają wiosce autentyczności i magii. A żeby wizyta była jeszcze bardziej wyjątkowa, masz możliwość spania w jednym z nich, aby doświadczyć południowokoreańskich zwyczajów z pierwszej ręki.

Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania, aby poznać smak południowokoreańskiej kultury jest Hahoe Village, kolejne tradycyjne południowokoreańskie miejsce, które w 2010 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa. W tej wiosce, dzięki budynkom i infrastrukturze, można poznać sposób życia jej mieszkańców. Można tam dotrzeć na kilka sposobów, korzystając z transportu publicznego, np. pociągiem lub autobusem.

Jednak kolejnym z miejsc, które warto zobaczyć w Korei Południowej są jej innowacyjne miasta, a mówimy tu o kraju pełnym kontrastów między tradycją a nowoczesnością. Wieżowce, światła, rozrywka, nocne życie… Kosmopolityczne miasta tego kraju nie mają nic wspólnego z wioskami o tysiącletniej tradycji. Jedne z najnowocześniejszych miast, które warto odwiedzić to Seul – stolica i miejsce lądowania większości turystów, Busan – główne miasto portowe – oraz Incheon – trzecie co do wielkości miasto kraju. W Korei znajduje się także bardzo ciekawy hotel Sun Cruise Resor, który przypomina statek wycieczkowy.

Powody, dla których warto wybrać się do Korei Południowej: Seul

Wizyta w Seulu podczas wycieczki do Korei Południowej jest obowiązkowa. Stolica kraju, położona na północnym zachodzie, w ostatnich latach pozycjonuje się jako jedna z najbardziej atrakcyjnych. Jej zabudowa, najnowsze trendy w modzie i kosmetyce oraz system transportu publicznego sprawiają, że Seul jest miastem obowiązkowym podczas wycieczki do Korei Południowej. Ponadto, dzięki postępowi technologicznemu, stało się ono miastem inteligentnym, wykorzystującym tę technologię do poprawy codziennego życia swoich mieszkańców. Tym samym Seul stał się trzecią potęgą gospodarczą w Azji.

Stolica Korei Południowej posiada setki atrakcji turystycznych, w tym unikalne budynki i nowoczesną architekturę, takie jak 555-metrowy Lotte World Tower, budynek KLI 63 czy N Seoul Tower, będący symbolem miasta. Na drugim końcu spektrum, tradycyjne świątynie, takie jak Pałac Changdeokgung i galerie sztuki Samcheong-Dong, to kolejne powody, dla których warto wybrać się do Korei Południowej.
Ciesz się nocnymi targami i południowokoreańską kuchnią w Seulu, baw się świetnie w barze karaoke lub wybierz się na zakupy w poszukiwaniu najnowszych trendów.

Technologia

Innowacje technologiczne odgrywają w tym kraju decydującą rolę i jest on z tego punktu widzenia jednym z najbardziej zaawansowanych krajów na świecie, będąc tym, który ma najlepsze połączenie internetowe na świecie. Warto zauważyć, że największe firmy technologiczne takie jak Samsung czy LG pochodzą z Korei Południowej.