4 ciekawe miejsca na urlop nad polskim morzem (mniej znane turystom)

Polskie wybrzeże cieszy się dużym powodzeniem jako cel wakacyjnych podróży. Nic dziwnego, bowiem znajdzie się tam coś dla każdego.

Tętniące życiem miasta takie jak Kołobrzeg czy Jastrzębia Góra czekają na spragnionych rozrywki. Amatorów ciszy i spokoju mogą zainteresować mniejsze miejscowości i wioski. Oto kilka ciekawych propozycji.

Dąbki

Mała wioska uzdrowiskowa położona 7 km od Darłowa. Bogata oferta sanatoriów sprawia, że to wspaniała propozycja dla osób chcących podreperować swoje zdrowie. Dąbki oferują też ciekawe trasy rowerowe i piesze dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Mamy tu więc na przykład niebieski Szlak Rezerwatów, zielony Szlak Wiatraków czy czarny Szlak Zabytków Średniowiecza. Od południa wieś sąsiaduje z jeziorem Bukowo, połączonym z morzem Kanałem Szczyckim, po którym możemy popływać na rowerach wodnych czy spróbować swoich sił w windsurfingu.

Tutaj więcej informacji o nadmorskiej miejscowości Dąbki.

Łeba

Niezwykle popularna miejscowość wypoczynkowa. Turystów przyciąga pięknymi białymi plażami. W sezonie raz dziennie kursuje tam z Warszawy pociąg Intercity.

W pobliżu miasteczka znajduje się Słowiński Park Narodowy. Sławne ruchome wydmy „zagrały” afrykańską Saharę w filmach takich jak „Faraon” i „W Pustyni i w Puszczy”. Miłośników etnografii może zainteresować Muzeum Wsi Słowińskiej w pobliskich Klukach.

Chałupy

Chyba każdemu przywodzą na myśl słowa piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Ta mała wioska na Półwyspie Helskim nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczne pola kempingowe i bliskość morza sprawiają, że jest ona bardzo popularna wśród młodych ludzi.

W sezonie łatwy dojazd zapewniają pociągi Intercity. Wspaniałe miejsce dla amatorów sportów wodnych. Znajdziemy tam szkółki windsurfingu i kitesurfingu.

Białogóra

Najmniej popularna z przedstawionych propozycji. Miejscowość znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Od morza oddziela ją 800-metrowy pas lasu sosnowego. Wspaniałe miejsce dla osób szukających wytchnienia na łonie natury. Nie brakuje tu ciekawych tras pieszych i rowerowych. Z ciekawostek warto wspomnieć, że w okolicy znajduje się plaża dla nudystów.