5 wyjątkowych miejsc w Polsce na długi weekend!

Chcąc, spędzić atrakcyjny weekend w malowniczym miejscu, wbrew pozorom nie trzeba daleko uciekać. Polska ma na prawdę wiele ciekawych i malowniczych miejsc do zaoferowania. Wśród nich regiony wyróżniające się pięknym, naturalnym krajobrazem, jak i ciekawe pozostałości historyczne.

Dzięki, temu możemy zorganizować sobie chociażby krótki, weekendowy wypad, który z pewnością będzie obfitował w moc wrażeń. Gdzie zatem wybrać się na weekend w Polsce? Poznaj top 5 wyjątkowych miejsc, bo jak sie okazuje w każdym zakątku kraju czeka coś do odkrycia.

Bajkowy Zamek Moszna!

Mowa o wyjątkowym zamku z prawdziwego zdarzenia, do którego warto dotrzeć choć na chwilę. Dysponuje kilkudziesięcioma wieżami, wieżyczkami i ogromem komnat, a w dodatku jest otoczony rozległym, pięknym ogrodem. Jego monumentalna architektura sprawia, że można poczuć się choć na chwilę jak w bajce. Zachwyca architekturą i jest otwarty do zwiedzania dla przybywających turystów przez okrągły rok. Dodatkowo posiada ofertę noclegową. Pobliska okolica również obfituje w różne atrakcje.

Zamek Książ, czyli perełka Dolnego Śląska.

Ta magnacka rezydencja zachwyca zarówno od zewnątrz, jak i aranżacją wnętrz. W dodatku kryje w sobie fascynujący kawał historii, który zaciekawi każdego. Zamkowy kompleks zlokalizowany jest w malowniczym mieście Wałbrzych. Ukauzuje tajemnicze podziemia, tunele i wspaniałe komnaty. Zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca gwarantuje oderwanie od codziennosci, bo wprowadza w nieznany, niezwykle ciekawy świat. Będąc tu nie można pominąć Palmiarni, która dostarcza kolejnej dawki wrażeń.

Tajemnicze i fascynujące Góry Stołowe!

To zdecydowanie najbardziej unikalne góry w naszym kraju. Ich naturalne walory zachwycają i sprawiają, że górski spacer, staje się wręcz przygodą. Szlaki prowadzą po tajemniczych labiryntach i pomiędzy fantazyjnymi formacjami skalnymi, a także plątaniną różnych, ciasnych, wąskich korytarzy i zaułków. U stóp Gór Stołowych znajdują się bardzo urokliwe, często uzdrowiskowe miejscowości, które również są warte odwiedzenia.

Nadbałtycka Łeba z popularnymi wydmami!

Łeba to niewielka, ale bardzo urokliwa miejswość nadmorska. Oferuje możliwość błogiego odpoczynku na plaży nad samym brzegiem morza, jak i typowo miejskie atrakcje. Najbardziej jest jednak znana z Wydmy Łąckiej, która stanowi sztandarowy przykład wzniesienia wydmowego z ruchomymi piaskami. Do tego miejsce to charakteryzuje się wyjątkowo czystym klimatem.

Więcej artykułów o nadmorskich atrakcjach turystycznych, znajdziesz w serwisie https://www.pomorzanie.pl/.

Dolina Pięciu Stawów w zachwycających Tatrach!

Szlak na Dolinę Pięciu Stawów wiedzie pośród szczytów wysokich Tatr i w akompaniamencie huczącego wodospadu Siklawica. Rozpościera przed turystami wspaniałe widoki, które wywierają ogromne wrażenie o każdej porze roku. Spacer do doliny z pewnością jest bardzo przyjemny ale też wymagający. Dotarcie do finału i spojrzenie na zestaw pięciu stawów z pewnością rekompensuje zmęczenie. Do tego pobliska okolica i tatrzańskie miejscowości również oferują moc atrakcji.