Paryskie skarby: Luwr

Paryż ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym mieście mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą. Uliczki, które kuszą wspaniałym klimatem, malownicze mostki oraz cenne perełki dawnej architektury – oto atrakcje, dzięki którym biura podróży już dawno zainteresowały się tym miastem. Jednym z tych miejsc, które są zazwyczaj uwzględniane w programie zwiedzania tego miasta, jest Luwr, odwiedzany każdego roku przez kilka milionów turystów z całego świata.

Jakie czynniki decydują o tak wielkiej popularności tego miejsca?

Powodów, dla których warto odwiedzić Luwr, jest wiele. Nie brak osób, które zaglądają tu ze względu na sam budynek i jego dzieje. Ten dawny pałac królewski odegrał przecież ważną rolę w dziejach Francji, a zapadające tu przed wiekami decyzje miały istotny wpływ na losy całego kontynentu. Dziś jak czytamy na portalu podróżniczym Odkrywca.com.pl, Luwr znany jest jednak głównie jako muzeum, którego zbiory mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. To największe muzeum sztuki na świecie, które może się pochwalić aż 35 000 eksponatów.

W trakcie zwiedzania tego muzeum z przewodnikiem można zobaczyć najcenniejsze zbiory i poszerzyć swą wiedzę na ich temat. Wielkie wrażenie robi to kolekcja dzieł sztuki ze starożytnego Egiptu, sporo uwagi poświęcono też antycznej Grecji. Dla miłośników malarstwa najważniejszym dziełem jest tu Mona Liza, wielkim powodzeniem cieszy się też Galeria Malarstwa Włoskiego. Nie brak i takich osób, które odwiedzają Luwr ze względu na imponujące zbiory sztuki użytkowej. Ta placówka muzealna zachwyca, a czas spędzony w jej murach będzie dla każdego z nas wspaniałą przygodą.