Asakusa – informacje o tradycyjnej dzielnicy Tokio

Asakusa

W imponującej stolicy kraju wschodzącego słońca znajduje się wyjątkowy zakątek, w którym można skosztować najbardziej tradycyjnych potraw japońskich. Dzielnica Asakusa jest punktem odniesienia dla miłośników turystyki kulturalnej i historycznej. Z tego powodu radzimy nie przegapić tego artykułu, aby poznać historię i ciekawe miejsca w najbardziej tradycyjnej dzielnicy Tokio.

Historia Asakusy

Licząca setki lat Asakusa jest znana jako jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc klasycznej Japonii w Tokio. Zwłaszcza w okresie Edo (1603-1868), który pokrywa się z dawną nazwą japońskiej stolicy. Asakusa była jedną z głównych dzielnic rozrywkowych miasta, w której znajdowały się teatry, herbaciarnie i inne miejsca rozrywki. Okolica ucierpiała w wyniku II wojny światowej. W marcu 1945 r. została ona poważnie uszkodzona przez bombardowania, które nie tylko zniszczyły część obiektów rozrywkowych, ale także spowodowały zniszczenie niektórych świątyń. W związku z tym ostatecznie zdecydowano się przenieść strefę rozrywki do innych dzielnic, takich jak Shinjuku.

Pozostaje ona jednak jedną z najstarszych dzielnic gejsz w Tokio. Nadal można zobaczyć przechadzające się gejsze, ubrane w kimona i parasole. W niektórych tradycyjnych miejscach dzielnicy odbywają się również występy taneczne i muzyczne. Asakusa znajduje się w północno-wschodniej części Tokio, bardzo blisko centrum miasta i linii metra Ginza. Obszar ten znany jest również pod potoczną nazwą Shitamachi, co dosłownie oznacza „niskie miasto”. Swoją nazwę zawdzięcza niskiemu zabudowaniu tej starożytnej części miasta, położonej nad brzegiem rzeki Sumida.

Atrakcje dostępne Asakusie

Pierwszym przystankiem jest niewątpliwie świątynia Sensoji, najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w Asakusie. Tutaj możemy zrobić sobie zdjęcie obok słynnej Bramy Kaminarimon. Przekraczając ją, dotrzemy do Nakamise, małej wioski zbudowanej wokół świątyni. Ulica ta ma długość 250 metrów. Znajduje się tu ponad 50 sklepów, w których można kupić wszystko, od tradycyjnych słodyczy po kimona i inne wyroby rękodzielnicze.

Inne słynne ulice handlowe w okolicy to Shin-Nakamise, pełna sklepów i restauracji, lub słynne przejście podziemne Asakusa Chikagai, jedna z najstarszych podziemnych ulic w kraju, która wciąż zachowuje klasyczny urok. Kontynuując zwiedzanie, dotrzemy do sanktuarium Asakusa, które przetrwało bombardowania podczas II wojny światowej i ma ogromne znaczenie historyczne.

A jeżeli planujesz wakacje na bardziej ograniczony budżet, zawsze możesz skusić się na polskie góry, o których ze szczegółami piszemy pod adresem www.kalatowki.com.pl.