Poleski Park Narodowy

Kto w czasie wycieczki po wschodniej części Polski będzie chciał nacieszyć się pięknymi widokami oraz przyrodniczymi skarbami, ten koniecznie powinien odwiedzić tereny Poleskiego Parku Narodowego. To wyjątkowe miejsce, na terenie którego nudzić się nie można. Jakie atrakcje sprawiają, iż ten park narodowy cieszy się tak wielkim zainteresowaniem gości? Na co warto zwrócić szczególna uwagę podczas spacerów po jego terenie?

O Poleskim Parku Narodowym

Według opisu na stronie www.infopodroze.pl, Poleski Park Narodowy jest dość młodym parkiem, a jego historia zaczyna się w maju 1990 roku. Park ten zajmuje powierzchnię 9647,73 ha, a jego duma są piękne krajobrazy oraz naturalne bagna i torfowiska. W trakcie wycieczki po tym parku można ujrzeć wiele gatunków roślin naczyniowych, w gronie których nie brak gatunków bardzo rzadkich oraz takich, które są objęte całkowitą ochroną. Do najciekawszych roślin, z jakimi można się tu spotkać, zalicza się brzoza niska, wielkim zainteresowaniem cieszy się też wierzba lapońska.

Co możemy spotkać w Poleskim Parku Narodowym?

Wśród ciekawszych gatunków roślin, jakimi może nas oczarować Poleski Park Narodowy, znajdują się też owadożerne rosiczki. A co ze zwierzętami? I ich świat jest tu wspaniale reprezentowany. Ryby, gady i płazy mają się tu doskonale, przy czym wyjątkowo cennym mieszkańcem parku jest żółw błotny. Polesie znane jest też jako ptasi raj, a ornitologiczne wycieczki po tutejszym parku narodowym mogą stać się świetną okazją do obserwowania około 140 gatunków ptaków. Są wśród nich bociany czarne, sowy błotne, wodniczki, remizy oraz żurawie, które – nie bez powodu – znalazły się w logo parku.