Wakacje w Polsce – 5 popularnych kurortów w których nie będziesz się nudzić!

Urlop spędzany w kraju może być zdecydowanie udany. Tym bardziej że zachęcających kurortów u nas nie brakuje. To zazwyczaj miasteczka, które szczycą się otoczeniem pięknej natury i wieloma atrakcjami. Dla turystów oferują bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Nie brakuje w nich miejsc wypoczynkowych, imprezowych, jak i porywających najmłodszych wczasowiczów. Poznaj 5 popularnych kurortów w Polsce, które poleca się na wakacyjny wypoczynek.

Top 5 polskich kurortów wakacyjnych

  1. Zakopane! Stolicy Tatr zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. To góralskie miasteczko jest uwielbiane i tłumnie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Otoczone malowniczymi górami wywiera wspaniałe wrażenia i sprzyja odpoczynkowi. Do tego nie brakuje w nim typowo miejskich atrakcji, które są ciekawą perspektywą na niepogodę.
  2. Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia, Sopot! Trzeba przyznać, że te nadbałtyckie miasta mają coś w sobie takiego, że nigdy się nie nudzą. Dlatego, niezmiennie cieszy się powodzeniem wśród turystów, którzy chętnie spacerują po gdańskiej starówce, sopockim molo, czy też gdyński zoo. Więcej informacji o atrakcjach z Gdyni, Gdańska i Sopotu znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.
  3. Władysławowo! Ten nadmorski kurort oferuje szerokie, piaszczyste plaże, idealne do błogiego wypoczynku. Przyciąga również licznymi atrakcjami, dedykowanymi zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W sezonie można tam trafić na wiele imprez o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.
  4. Solina to bardzo atrakcyjna, bieszczadzka wieś, która cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. To malownicze miejsce, w którym można wypocząć nad jeziorem, spędzić czas aktywnie spacerując górskimi ścieżkami, jak i skorzystać z atrakcji turystycznych o miejskim charakterze.
  5. Mrągowo jest kolejnym chętnie odwiedzanym kurortem. Mazurskie miasteczko zachwyca walorami naturalnymi – otoczeniem jezior i lasów, które sprzyjają wypoczynkowi. Do tego oferuje mnóstwo atrakcji dla każdego. Odbywa się w nim również mnóstwo koncertów i imprez o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.