Paryż nie tylko dla zakochanych! Czyli, dlaczego warto poznać stolicę Francji?

paryz

Paryż jest jednym z tych miast, w którym nawet jeśli nie byliśmy to mamy z nim jakieś skojarzenia. Modowy szyk na ulicach, kawiarnie wabiące aromatem croassantów i oczywiście monumentalna wieża Eiffla, malują obraz francuskiej stolicy w naszych głowach. Nie bez powodu też wielu Panów decyduje się na oświadczyny ukochanej właśnie w Paryżu! Niemal kipi on romantyzmem, dlatego został okrzyknięty miastem zakochanych! Natomiast Paryż to dużo więcej! Z pewnością jest miastem multikulturowym i bardzo atrakcyjnym.

5 głównych atrakcji Paryża!

Po pierwsze wieża Eiffla, niekwestionowany symbol Paryża! To architektoniczne dzieło, jest dostępne dla turystów! Warto dostać się na jej taras widokowy, z którego rozpościera się zachwycający widok na panoramę miasta.

Katedra Notre Dame stanowi jeden z najważniejszych zabytków francuskiej stolicy. Imponuje rozmiarem i reprezentuje styl gotycki. Na razie zachwyca tylko od zewnątrz, gdyż od czasu pożaru w 2019 roku jest zamknięta dla turystów.

Łuk Triumfalny, czyli monumentalny pomnik, który powstał dla uczczenia pamięci ofiar wojen napoleońskich. Znajduje się w centralnej części placu De Gaulle’a.

Pola Elizejskie, czyli najbardziej prestiżowa ulica Paryża! Jest luksusowa, elegancka i z pewnością wywiera spore wrażenie. Znajdują się na niej najlepsze restauracje, kawiarenki i markowe butiki. Jej zwieńczeniem jest Plac Zgody i piękne Ogrody Tuileries.

Luwr, czyli dawny pałac królewski. Aktualnie stanowi muzeum sztuki i archeologii. Jest domem dla światowych arcydzieł malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Prawdopodobnie jest najchętniej odwiedzanym muzeum na świecie.

Bardzo interesujące zakątki na fantastyczny wypoczynek poznasz też, odwiedzając stronę Turystyka Info.