Skarby RPA – Park Narodowy Addo Elephant

Park Narodowy Addo Elephant jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych na terenie RPA. Tu można poczuć potęgę afrykańskiej przyrody, tu czekają liczne atrakcje, dzięki którym wycieczki po tej części RPA stają się jeszcze większą przyjemnością.

Park Narodowy Addo Elephant – duma RPA i całej Afryki

Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Jakimi atrakcjami może ono oczarować turystów?

Na terenie tego leżącego około 50 km od miasta Port Elizabeth parku, największą atrakcją dla turystów są słonie. Choć niegdyś stada tych zwierząt były liczniejsze, na terenie parku udało się ocalić sporą ich grupę. Niestety, zanim zaczęto myśleć o ochronie przyrody, miejscowe stada zostały poważnie uszczuplone przez kłusowników. Na szczęście takie miejsca, jak Park Narodowy Addo Elephant, mają za zadanie chronić te zwierzęta, którym udało się przetrwać najtrudniejsze czasy. Od lat 30. XX wieku w parku tym chronione są zatem słonie. Pierwotnie było ich kilkanaście, dziś stado liczy około 400 osobników, a słoni przybywa z każdym rokiem. Cieszą się z tego i turyści, i miejscowi, którzy w ochronie przyrody dostrzegli szansę na promocję kraju. Nosorożce, bawoły oraz antylopy stanowią kolejną grupę zwierząt, które mogą się spokojnie rozmnażać na terenie parku i jednocześnie – cieszyć oczy turystów. Wiele atrakcji czeka na turystów, którzy zdecydują się na wycieczki po parku. Warto pamiętać, że poruszenie się jest możliwe tylko na trasach, które zostały wyznaczone z myślą o turystach. W efekcie wiele ciekawych zakątków trzeba wykluczyć z programu zwiedzania. Dotyczy to w szczególności przybrzeżnych wysp, znanych z obecności ciekawych gatunków ptaków oraz fok.

Dzięki takim atrakcjom, jak Park Narodowy Addo Elephant, Republika Południowej Afryki staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznych wyjazdów

Już teraz liczne biura podróży proponują ciekawe wycieczki po terenie RPA, a ich głównym celem są właśnie parki narodowe i rezerwaty przyrody. To one są i będą nadal największymi skarbami Afryki, a troska o nie oznacza troskę o rozwój turystyki na terenie RPA. Więcej artykułów dotyczących interesujących celó turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.opodrozach.pl/.